Všechny výzvy

Co jsou to dárcovské výzvy a jak to funguje? Je to snadné. Každý z nás má kolem sebe mnoho lidí, rodinu, přátele, kolegy… a každý z nich může přispět drobnou částkou vašemu projektu. Připravili jsme pro vás nástroj, který Vám v tom pomůže. Vzpomeňte si jak jste aktivně komunikovali něco, co Vás nadchlo, zaujalo, nebo co máte rádi. Ano, přesně to je ten stav, kdy jste dostali příběh, který Vás zaujal, k lidem z Vašeho okolí. Vedení sbírky je něco podobného. Není to nic těžkého, je jen potřeba myslet na několik jednoduchých zásad.

Přidáte se a uděláte netradiční cestou dobrý skutek?

Vytvořit výzvu

Ať už běžíte, slavíte, nebo plánujete akci, kde byste chtěli získat podporu pro dobrou věc, stačí vyplnit jednoduchý formulář, zvolit typ vaší dárcovské výzvy, nahrát fotku a je to. Neváhejte například využít i své narozeniny a namísto dárku požádejte o podporu své výzvy.

Skromnost stranou! Dejte světu vědět, kdo jste, co plánujete a koho podporujete a začněte sbírat dary. Řekněte o výzvě svému okolí – rodině, přátelům, známým či kolegům v práci. Jak na to? Pošlete jim odkaz na výzvu e-mailem, sdílejte jej na sociálních sítích, spusťte live stream, zavolejte přátelům a známým, napište jim zprávu, nebo jim vše řekněte přímo na oslavě, na párty, u oběda, u kávy či večer u piva! Každá chvíle je příležitostí k šíření povědomí o Vaší sbírce!

Tipy jak na to

Zapojte své známé v digitálním i reálném světě. Na Facebooku můžete:

 • sdílet na zdi
 • psát zprávy kamarádům
 • tagovat kamarády a vyzývat je přímo
 • udělat zajímavý live stream

Dále můžete používat i další sociální sítě zaměřené na fotky jako Instagram nebo Snapchat. Nezapomeňte ani na tradiční online kanály jako je email.

Vykopnutí výzvy je první krok, ale je potřeba se připomínat, posílat svému okolí aktualizace o průběhu sbírky a motivovat okolí. Pokud již máte třeba 50 % z cílové částky, dejte to vědět přátelům. Pokud běžíte maraton, posílejte fotky a videa z běhu, pokud si hodláte oholit hlavu, vyfoťte si holící strojek a pošlete to přátelům. Uspořádejte piknik, párty, zavolejte jim.  Nebojte se se připomenout a držte Vaši výzvu živou! Pamatujte, že pokud se nepřipomenete, vezmete tím svému okolí šanci zapojit se do Vašeho skvělého projektu!

Také pomáhá přidat něco na víc, čím motivujete lidi, aby třeba překročili cílovou částku. Například za každou stovku navíc navýšíte počet dnů, kdy budete jezdit do práce na kole o den.

Tipy jak na to

 • foťte, točte a zaznamenávejte si průběh vaší výzvy a sdílejte to s přáteli
 • vymyslete co do výzvy přidat navíc když se částka překročí
 • pravidelně se připomínejte

První částka dorazila, pak druhá a třetí? To je skvělý začátek a důkaz, že to funguje. Když vás někdo podpoří, sluší se poděkovat, aby lidé věděli, že si jejich pomoci vážíte. Až budete u konce sbírky a bude vám chybět ještě pár stovek, můžete požádat o pomoc lidi, kteří už přispěli. A společně to dotáhnete do konce. Nezapomeňte také své dárce informovat o tom, jak vám to jde, kolik už se vybralo a jak se to celé vyvíjí. Jistě je bude zajímat příběh toho, na co přispěli.

Vyzvěte je také, aby Vaši výzvu sdíleli, nebo si dokonce založili vlastní.

Tipy jak na to

 • poděkujte za dar emailem, SMS zprávou ale nejlépe osobně
 • pište nebo říkejte svým dárcům jak vaše výzva postupuje
 • můžete jim přeposlat novinky, které od nás každý týden dostanete
 • poděkovat můžete i upečením bábovky nebo pozváním na pivo či limo
 • až výzva skončí, dejte jim vědět, jak to celé dopadlo – pošlete foto nebo video

Sledujte www.vyzvaprojiretin.cz a inspirujte se u dalších vyzyvatelů a vyzyvatelek.

Tak pojďme na to. Vytvořte si výzvu!

Pro jakoukoliv pomoc kontaktujte Míru Mixu na emailu miroslav.mixa@greenpeace.org nebo telefonu 734 620 846Warning: file_get_contents(https://www.darujme.cz/api/v1/project/1200218/promotions?apiId=74233662&apiSecret=adhpfenc948i7aqn93mkg838z96lya9ti064ewy5): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad Request in /web/htdocs3/vyzvaprojiretincz/home/www/wp-content/themes/darujdnes-greenpeace/utils/darujme.php on line 101

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /web/htdocs3/vyzvaprojiretincz/home/www/wp-content/themes/darujdnes-greenpeace/utils/darujme.php on line 297